21.07.2011

I'm hungry. Hungry for books.

Nadrabiam zaległości w czytaniu i wybieram sukienkę na wesele.

Przez ostatni rok studiów miałam mało czasu na rekreacyjne czytanie, dlatego teraz siedzę całymi dniami (i nocami) i dosłownie połykam książki. Każda przedstawiona tu książka niesamowicie wciąga i nie pozwala się oderwać od głównych bohaterów i wątków.

Seria 'Millenium' (Stieg Larsson) to trylogia sensacyjna o poszukiwaniach, zabójstwach, mężczyznach i rozwiązywaniu zagadek. Bardzo wciągająca fabuła, ciekawe postacie i zagadka, której rozwiązanie wydaje się niemożliwe. Każdy tom jest ogromny, ale te książki się dosłownie chłonie. Mi została jeszcze trzecia część, ale w najbliższych dniach zamierzam się za nią zabrać.

Saga 'Cukiernia pod Amorem' (Malgorzata Gutowska-Adamczyk) to opowieść o losach rodziny Zajezierskich, Cieślaków i Hryciów. Opowieść zaczyna się w XIX wieku i na przemian możemy śledzić różne część rodziny w różnych latach i wiekach. Tam wszystko się przeplata. Powili odkrywamy całą historię, ponieważ w teraźniejszych czasach (XX wiek) chodzi o odkrycie tajemnicy rodzinnego pierścienia. Trzeci i ostatni tom wyjdzie na jesieni tego roku i sama żałuje że dopiero wtedy bo już chciałabym się dowiedzieć co się stało i później stanie z pierścieniem.

Dodatkowo zaczęłam jeszcze 'Przeminęło z wiatrem' (Margaret Mitchell), która niespodziewanie także mnie wciągnęła. Po pierwszych stronach chciałam ją odłożyć, bo raził mnie stosunek do 'Murzynów'. Ale w sumie tak było na prawdę..

I jeszcze szukam sukienki na wesele, które już za miesiąc! Nie mogę się zdecydować, ponieważ nie znalazłam idealnej sukienki, ale coś założyć muszę. Wszystkie są dosyć krótkie (chociaż jestem niższa od modelki ok 8cm) i wszystkie pochodzą z Asos'a bo inne sklepy mnie zupełnie zawiodły. Pomóżcie mi wybrać!:)

1. Cudowny tył, jednak nie jestem przekonana co do koloru i tego czegoś z przodu na ramieniu (może dałoby się to odczepić?)
2. Nie wiem co o niej powiedzieć, ale niezmiennie przykuwa moją uwagę na stronie.3. Podoba mi się krój i podkreślenie talii, jednak poszerza biodra, co dla mnie nie jest idealnym rozwiązaniem. Kolor granatowy lub ten ceglasty(?).
4. Dosyć skromna z przodu, za to ciekawy tył. Kolor czerwony.


Fot: Asos.com

5 komentarzy:

 1. asos <3

  zapraszam do nas http://vampiresandsweethearts.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Kupiłam pierwszą część Millenium, ale jeszcze nie zaczęłam. Wypożyczyłam do tego Panią Bovary i kilka innych książek i teraz czytam kilka jednocześnie :D Jestem strasznie niezdecydowana :P

  Co do sukienek...3 i 4 rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja wzięłabym pierwszą sukienkę, ale najpierw napisałabym do nich czy dałoby się odczepić tę ozdobę na ramieniu, jeżeli nie jesteś do niej przekonana ;>

  OdpowiedzUsuń
 4. mi sie najbardziej podoba 3, ta poszerzajaca w biodrach;)
  czytalam 'Przeminelo z wiatrem', ksiazka zdecydowanie bardziej do mnie przemowila, niz film.

  OdpowiedzUsuń
 5. mi się 4 najbardziej podoba:)

  pozdrawiam,

  http://curly-fashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń